Strašidlo


Vypráví se, že z půdy domu se občas ozývají zvuky připomínající přetahování nábytku. To podle tradice souvisí s nešťastnou událostí, která se prý v domě odehrála. Majitel domu se rozhodl pronajmout podkrovní pokojík. S nájemníkem se dohodl, dokonce byl nájem zaplacen předem. Osamělý nájemník považovaný za podivína si však rád krátil čas v hospodě a hrou v karty; poměrně brzy svůj majetek promrhal a dostal se do finančních nesnází. Nezbývalo mu už ani na nájem, který zase bylo třeba platit.

Po nesčetných výzvách se majitel domu rozhodl nájemníka vystěhovat. Ten si však ještě předtím pořídil kopii klíče, jejímž prostřednictvím se chtěl dostat do svého bývalého bytu. To se mu skutečně podařilo, zjistil však, že pokojík je prázdný a nábytek majitel odstěhoval na půdu. Také tam se bývalý nájemník dostal.

Stalo se mu však osudným, že si chtěl upravit postel k přespání. Byl totiž opilý a upadl tak nešťastně, že si rozbil hlavu a následkem toho zemřel. Od té doby jsou prý slyšet z půdy zvuky podobné přetahování nábytku. Lidé, kteří v domě přebývali, prý občas slyšeli i nešťastníkův pád.

© 2006 :: pension Alt Straninger :: Český Krumlov